کلمات بنيادين

کلمات بنيادين مسلک صوفيه اماميه نوربخشيه عبارتند از
کلمه بناي ايمان،کلمه بناي اسلام. کلمه شهادتين، کلمه طيبه ،کلمه تمجيد،کلمه توحيد،کلمه رد کفر، کلمه طريقت،کلمه تهليل، جواب و سوال نکير و منکر

مزید پڑھیں;

اوراد و وظائف

مير سيد محمد نوربخش نورالله مرقده در کتاب فقه الاحوط مي فرمايد:تعقيبات يکي سنن شريفه است که از رسول خدا به ما بعنوان ارث رسيده است و وارثين آن آدم هاي صالح و نيکو کار مي باشند. پيروکاران مسلک صوفيه اماميه نوربخشيه بر روش بزرگان خودشان عمل مي کنند و بعد از نماز پنجگانه بر اين سنت مبارکه عمل مي کنند .

مزید پڑھیں;

محافل و مجالس عزاداري

برگزاري مراسم روزهاي تولد و شهادت ائمه معصومين عليهم السلام نيز برگزاري مجالس عزاداري و بيان فلسفه شهادت سيد الشهداء ابا عبدالله الحسين عليه السلام و ياران با وفائش يکي از اساس مسلک صوفيه اماميه نوربخشيه مي باشد. براي اثبات اين عمل دلائل عقلي و نقلي در تعليمات بزرگان اين مسلک نيز وجود دارند.

مزید پڑھیں;

نوافل

نوافل

نوافل جمع نفل است مراد ازين نماز هاي است که در طول روزها، ماه ها و سال ها انجام داده مي شوند که انجام آن باعث ثواب است اما ترک آن باعث عقاب نمي باشد.اين نماز ها را سنت، مستحب و تطوع نيز گفته مي شود. در روايات پيامبر و ائمه اهميت و ثواب آن خيلي زياد ذکر شده است

مزید پڑھیں;

مجاهده و اعتکاف

مجاہدہ اور اعتکاف

جهاد يک واژه عربي است که معني لغوي آن سعي و کوشش است: اما در اصطلاح جهاد بر دو نوع تقسيم مي شود : جهاد اصغر و جهاد اکبر. جهاد اصغر جنگ و جدال بر عليه دشمنان اسلام و مسلمين گفته مي شود اما جهاد اکبر جهاد بالنفس است.عمل جهاد اکبر را مجاهده گفته مي شود.

مزید پڑھیں;

Comments closed

سنن راتبه

سنن راتبہ

علاوه بر نماز هاي واجب نماز هاي که خوانده مي شود سنن راتبه گفته مي شود.

مزید پڑھیں;

Comments closed

فرائض

فرائض

فرض به معني اين است که از دليل قطعي ثابت شود يعني در اثبات آن هيچ شکي وارد نيست. منکر فرضيت آن کافر مي شود واگر کسي بدون عذر شرعي آن را ترک کند او فاسق و مستحق عذاب مي باشد.

مزید پڑھیں;

Comments closed